Αναστάσιμη λάμψη στον ουρανό της πόλης από τον Δήμο Αθηναίων
2020-04-18
![](https://a140c63ab7.clvaw-cdnwnd.com/d785cfb49b1fadf1da7a759910921ecb/200000054-858ca858cd/M.savvato-735x400.jpg?ph=a140c63ab7)
Απόψε, όλοι μας #μένουμε σπίτι για να γιορτάσουμε την Ανάσταση. Τα μεσάνυχτα, την ώρα του «Χριστός Ανέστη» ο ουρανός σε επτά σημεία της Αθήνας, στις αντίστοιχες Δημοτικές Κοινότητες της πόλης, θα φωτιστεί από πυροτεχνήματα που με απόλυτη ασφάλεια θα χρησιμοποιήσει ο Δήμος Αθηναίων.
Από τα μπαλκόνια ή τα παράθυρα μας λοιπόν, οι κάτοικοι της Αθήνας -και όχι μόνο- θα μπορέσουμε να απολαύσουμε μαζί με το Αναστάσιμο μήνυμα, τη λάμψη και το φως της αισιοδοξίας για το αύριο.